אין קצה חוט

מפעל גדול, עובדים בכל הדרגים ,פס ייצור שעובד במרץ ועשרות מחשבים שנעלמו 300,

לאן הם נעלמו ? לאף אחד אין קצה חוט.

את משה ,המנכ”ל אני מכיר שנים .איש זהב עם ידי זהב שמדבר בגובה העיניים .התחיל כעובד פס ייצור ולאט לאט הגיע לטופ בזכות הרבה עבודה קשה ויחסי אנוש מצויינים.כולם מכירים אותו ככזה וכל מי שמדבר איתו מתאהב.

הוא יצר איתי קשר לפני חודש אחרי שנמצאו פערים בין כמות המחשבים הרשומים לזו שיש בפועל . מחשבים חסרים .מעבר להפסד הכלכלי יש כאן גם אלמנט אישי .מסתובב עובד שאי אפשר 51 לסמוך עליו ,וזה שורש שצריך לעקור.

החלטתי להוציא צוות שלם למשימה הזאת .זו חקירה מורכבת ואין חשוד עיקרי אז אנחנו יורים לכל הכיוונים ולאט לאט מצטמצמים.כוח אחד התמקדם בתוך המפעל כעובדים סמויים וכוח שני מחוצה לו . ,המפעל סגור כבר כמה שעות והצוות בחוץ מתצפת לכל הכיוונים.איזה שקט יש 00:30 השעה בשעות האלו של הלילה ואיזה פער בין זה לבין הטירוף של היום.

מגיע טנדר לבן ונצמד לדלת האחורית של המפעל ,מהמפעל יוצא בחור נוסף עם כיסוי שחור על מחשבים ואז הבחור הנוסף 15 הראש ומתחיל להוציא מחשבים לכיוון האוטו .הם מעמיסים להערכתי . שניות 60 נועל את הדלת ,עולה לאוטו והם נוסעים משם .עקיצה ב

אנחנו ממשיכים במעקב ברכב עד שהם מגיעים למחסן באיזור תעשייה סמוך ,פורקים את המחשבים שעות עם עוד 27 . שעות אנחנו יושבים בשיחים ומצפתים ,מחכים שיבואו לאסוף אותם 27 .ונעלמים שותף בשקט ,בקור ועם שלפוחית מלאה .החזיר אותי קצת לימי הצבא.

ואז מגיע טנדר ואוסף את הסחורה בזריזות ששמורה למקצוענים .לאן אתם שואלים את עצמכם ? היינו חכמים והתקנו איתורן על חלק מהמחשבים ומסתבר שהם הגיעו לחברה מתחרה לעבור “שיפוץ קטן “וחזרה ללקוחות אחרים מרוצים.

מה קורה פה ?שאל אותי משה מודאג .מי יכול לעשות לי את זה ?זאת גם שאלה שצריך לענות עליה וזאת המשימה שלנו ליום השני של המעקב.

התקנו מצלמות בתוך המפעל ,מצלמות זעירות מפוזרות באיזור של הדלת האחורית ובחדרים נוספים .הרבה אירועים מעניינים עברו תחת המצלמות האלה .היה ריב שכלל דחיפות בין שני עובדי פס ייצור ,נשיקה חטופה של שני עובדים בחדר צדדי ועובדת שהעבירה כרטיס והלכה לישון בשאר המשמרת .אבל אותנו עניין בעיקר הגנב.

עבר על המפעל עוד לילה של גנבות שאחריו אני יושב מול משה ומראה לו את הצילומים.הוא תופס את הראש” .אני לא מאמין “!דופק על השולחן בחוזקה .אף פעם לא ראיתי אותו ככה” .פשוט לא יאומן !אתה מבין ?כמה נתתי לילד הזה .!הבחור הזה שאתה רואה כאן ?אתה יודע כמה נלחמתי בשבילו ?אף אחד לא רצה אותו .לא אמא שלו ולא אבא שלו ואני אספתי אותו למפעל ונתתי לו מה שהוא רצה .אני פשוט לא מאמין .”אני מחליט לקח את זה ממשה לאמת את הנער עם הממצאים שלנו .

הוא ישר מתחיל לבכות ,כדיין לא התחלתי והוא כבר בוכה” .מה היה שם “?אני שואל אותו” .אני חייב הרבה כסף ,אח שלי בצרות ,הוא הסתבך עם הלוואה בשוק האפור ואני היחיד שיכול להוציא אותו מזה” .”זה אתה מול משה “אני אומר לו ” ,ותדע להבא ,שאם מישהו מאמין בך ונותן לך הזדמנות אסור לך לפגוע בו .”אני עוזב את החדר ומשאיר אותו שם.

כואב את כאבו של משה וגם את כאבו של הילד הגנב שלא הצליח לצאת מהשוליים.

משאיר את משה עם הקלטות וההחלטות וממשיך לחקירה הבאה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים לקריאה

גבר עם נוצות
סיפורי חקירות

גבר עם נוצות

מתקרבת אלי בחורה צנומה ושברירית”.שחר “?אני שואל. “זאת אני .”היא יורה ויושבת. הסיפור חיים שלה מסובך מדי כדי לגולל על הכתב ורק הסוף שלו בעצם

קרא עוד »

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות