dagan.zaks@gmail.com
נעורים 2 Ramat Gan

  בדיקת האזנה לטלפון סלולרי

  כיצד ניתן להאזין לטלפון סלולרי ואיזה מידע נאסף ממנו? איך יודעים שהטלפון נפרץ? מדוע חשוב לאתר תוכנות האזנה? מה ההבדל בין בדיקת האזנה במכשירי אפל ואנדרואיד?

  טלפון סלולרי הוא מכשיר חכם שמשמש לעיתים קרובות כמחשב לביצוע מגוון רחב של פעולות. החיבור הזמין לאינטרנט ברוב המכשירים הסלולריים אמנם מקל על השימוש בהם, אך במקביל הוא גם מגביר את רמת הסיכון. מבחינה טכנית, הגברת הסיכון נובעת בעיקר מהקלות שבה ניתן לפרוץ לטלפון הסלולרי ולהשתיל עליו תוכנות האזנה. תוכנות אלו פוגעות בפרטיות, מסכנות אנשים ועסקים וגורמות עוגמת נפש רבה. עם זאת, ניתן גם להתמודד עם תוכנות מן הסוג הזה בעזרת בדיקת האזנה לטלפון סלולרי.

  בודקים את הטלפון שלך לעומק

  בחברת דגן חקירות ישמחו לתאם עבורך בדיקת האזנה לטלפון סלולרי בהקדם. יש לנו צוות מומחים שמגיעים מתחומים שונים ומאחורינו שורה ארוכה של פרויקטים מוצלחים. אנו עוקבים מקרוב אחר החידושים האחרונים בתחום של האזנות לטלפונים סלולריים, ומתחייבים לשמור מולך על שקיפות מלאה. כמו כן, אנו נגן על האינטרסים שלך ונדאג שהפרטיות שלך תישמר באופן מלא ומהרגע הראשון.

  ריגול אחר טלפונים סלולריים

  בשביל להבין את הערך המוסף של בדיקת האזנה צריך לחזור צעד אחורה ולהכיר את הנושא של ריגול אחר טלפונים סלולריים. נכון להיום, הריגול לא חייב להתבצע באמצעות התוכנה של המכשיר הסלולרי אלא בעזרת שליטה מרחוק, תוכנות ואפליקציות. המשמעות הברורה היא שהמרגל שמעוניין לאסוף מידע אפילו לא צריך להגיע באופן פיזי לטלפון – אלא רק לשכנע את המשתמש להחדיר את תוכנת הריגול לתוכו.

  מה קורה במהלך האזנה?

  מהרגע שבו מוחדרת תוכנת הריגול לתוך הטלפון הסלולרי, כל המידע מהשיחות מועבר לגורם חיצוני. המידע כולל האזנות לשיחות נכנסות ויוצאות, האזנות להודעות ולעיתים גם האזנות לתכנים שעוברים באמצעות אפליקציות מסרים. על אף העובדה שהאזנות סתר הן ממילא לא חוקיות ואסורות בישראל, יש הרבה טלפונים ניידים שחשופים אליהן.

  שלבים בתהליך בדיקת האזנה לטלפון נייד

  הבדיקה בפועל לטובת איתור האזנה עבור פלאפון מסוים מתבצעת בכמה שלבים. בשלב הראשון יש צורך לבצע בדיקות מדגמיות ולאתר נקודות כשל שדרכן תוכנת הריגול עשויה לחדור לתוך הטלפון. בשלב הבדיקות המקדמיות גם אפשר לקבל תמונת מצב אמינה יותר לגבי המכשיר ולעדכן את הלקוח לגבי הסיכון שמולו הוא עומד. נוסף על כך, השלב של בדיקות מדגמיות כולל בדיקות טרם הרצת מכשיר הטלפון בתוכנות מחשב מתקדמות.

  בדיקות ספציפיות ואיתור תוכנת ריגול

  במידה והבדיקות המדגמיות מעלות חשש לפריצה לטלפון הסלולרי, צריך לבצע בדיקות ספציפיות כדי לאתר את תוכנת הריגול ההאזנה. חשוב לזכור שלרוב לא מדובר רק בהאזנה, כי הריגול עשוי לכלול מעקב אחר היסטורית הדפדפן, הודעות הדואר האלקטרוני, הודעות טקסט, יומן השיחות ואפילו GPS. בעזרת איתור תוכנת הריגול אפשר לזהות את היקף זליגת המידע ובמקרים מסוימים גם למחוק אותו מרחוק.

  מי צריך לבצע בדיקת האזנה לטלפון סלולרי?

  כל מי שמשתמש בטלפון סלולרי יכול לבצע בדיקת האזנה. היות ומדובר במיליוני אנשים ברחבי העולם, יש צורך למקד בצורה מובחנת יותר את קהל היעד. כתוצאה מכך, נהוג להציב בעיקר אנשי עסקים, פוליטיקאים ומפורסמים בקבוצת הסיכון של אנשים שעלולים לסבול מהאזנות. מנגד, יכול להיות שגם אנשים פרטיים שנמצאים בהליכי גירושין או תחת איומים משפטיים מסוימים צריכים לבצע בדיקת האזנה לטלפון סלולרי.

  הגדרת מטרות של בדיקת האזנה

  יש סוגים שונים של מידע שאותו ניתן לאסוף באמצעות בדיקת האזנה לטלפון סלולרי. השאיפה היא כמובן לאסוף את כל סוגי המידע ולרכז אותו בצורה מסודרת עבור הלקוח, אך נדרשת גם הגדרה של סדר עדיפויות מסוימים. במסגרת הגדרת סדר עדיפויות אפשר לבקש ממי שמבצע את הבדיקה לברר האם תוכנת הריגול שידרה כל הזמן או בזמנים מסוימים בלבד, האם המכשיר נפרץ מרחוק והאם יש עליו תוכנות מסוכנות אחרות.

  הבדלים בין סוגי בדיקות למכשירים

  בדיקת האזנה לסלולר יכולה להתבצע באופן עקרוני על כל סוגי מערכות ההפעלה אך היא מתייחסת בעיקר לאפל ואנדרואיד. הסיבה לכך היא שמדובר במערכות ההפעלה הנפוצות בעולם, בעיקר בהשוואה למערכת ההפעלה של ווינדוס או חברות אחרות. עם זאת, גם בין מערכות ההפעלה של אפל ואנדרואיד יש הבדלים מסוימים. בדיקת האזנה לטלפון סלולרי של אפל לא מתבצעת באותה צורה כמו בדיקה לטלפון עם מערכת הפעלה של גוגל ואלו שיקולים שכדאי להתייחס אליהם מראש.

  בחירת כלים לבדיקת האזנה

  ההבדלים בין מערכות ההפעלה של אפל ואנדרואיד לא משפיעים רק על סוג התוכנה שבה משתמשים על מנת לאתר האזנות סתר. מלבד העובדה שצריך לבחור בקפידה את הכלים שבהם נעזרים כדי לבדוק האם אכן קיימת האזנה על המכשיר, הלקוחות עצמם צריכים להישאר עם אצבע על הדופק ולשים לב לסימני האזהרה.

  סימנים מחשידים שכדאי לבדוק

  בעלי אייפון למשל נמצאים בסיכון מוגבר אם הטלפון שלהם פרוץ, כאשר חבילת הגלישה נגמרת בלי הסבר ברור וכאשר הרבה אנשים יודעים את הסיסמה לחשבון שלהם. מנגד, משתמשי אנדרואיד צריכים להיזהר בעיקר אם בהגדרות שלהם ניתנים אישורים ליישומים לא מוכרים וכאשר הטלפון משחזר את הגדרות היצרן בתדירות גבוהה וללא הסבר מניח את הדעת.

  החשיבות המשפטית של בדיקת האזנה לטלפון סלולרי

  בדיקת האזנה חשובה לא רק בהיבט האישי ולטובת הביטחון של המשתמשים, אלא גם בהקשר משפטי רחב יותר. החוק בישראל אוסר כאמור על האזנות סתר והתקנת רוגלה על טלפון סלולרי היא עבירה פלילית חמורה. נכון להיום, הפרה של חוק האזנות סתר עלולה להביא לעונש מאסר של עד 5 שנים. זו סיבה מספיק טובה לבצע בדיקות מקיפות ולאתר את העבריינים כדי להביא אותם לדין.

  כך מצמצמים את הסיכון

  מובן שמטרת העל של משתמשי הטלפון הסלולרי היא לצמצם את הסיכון לכך שיאזינו להם. בשביל לעשות זאת נדרשת השגחה צמודה על המכשיר הסלולרי, נעילה של המכשיר עם סיסמה מורכבת והימנעות מוחלטת מהתחברות לרשתות אינטרנט שאינן מאובטחות באמצעות סיסמה. עם הזמן אפשר לאמץ כללי בטיחות נוספים, כגון הימנעות מלחיצה על קישורים לא מוכרים בהודעות SMS, אך נדרשת התמדה ולא תיתכן ודאות מוחלטת.

  שילוב בין בדיקות האזנה במכשירים שונים

  רוב האנשים שמשתמשים במכשיר סלולרי פרוץ שיש עליו תוכנת האזנה חשופים גם במחשבים אחרים. רשימת המחשבים שעלולים להיות חשופים כוללת את אלו שנמצאים בבית הפרטי, את אלו שבמשרד או במקרים מסוימים גם מכשירי חשמל חכמים עם חיבור לאינטרנט. למעשה, כל מכשיר עם חיבור לאינטרנט חושף את בעליו לרמה מסוימת של סיכון ולכן כדאי לשלב בין בדיקות האזנה במכשירים שונים.

  החששות שלך ינוטרלו בהקדם

  חברת דגן חקירות מבינה את החששות שלך בנוגע להאזנות סתר ומזמינה אותך להתייעצות עם אנשי מקצוע. אנו נבין את הצרכים שלך, נזהה את הסיכון ונסביר לך מה לעשות כדי לנטרל אותו. במקביל, נוכל לתאם עבורך שירות מסודר של חקירות פרטיות ולרכז עבורך את התשובות תחת קורת גג אחת. בחיוג 072-3340672 נבצע עבורך בדיקת האזנה לטלפון סלולרי בהקדם ונחסוך לך זמן יקר.

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני | קידום אתרים
  WhatsApp chat