חוקר פרטי מומלץ – זה כל מה שאתם צריכים למציאת הפתרון המתאים

בלש, המכונה גם חוקר פרטי מומלץ ולעיתים מכונה סוכן מיוחד, הוא איש מקצוע מושבע באכיפת החוק המקדיש את עצמו לאיסוף ראיות ואיסוף עובדות על פשעים אפשריים. חוקרים פרטיים עורכים חקירות, אוספים מידע מודיעיני וראיות, מנתחים מידע ומכינים תיקים להעמדה למסירה ללקוח. ישנם מספר סוגים של חוקרים פרטיים כאשר הם יכולים להתמחות בתחומי חקירה רבים ושונים. עם זאת, דבר אחד המשותף לכל הבלשים הוא הדחף שלהם לחשוף פרטים ומצבים מורכבים, לחבר פיסות זעירות של עובדות כדי לחשוף סיפור מלא יותר ובסופו של דבר לחשוף את האמת.

מי הוא חוקר פרטי מומלץ?

חוקר פרטי מומלץ הוא איש מקצוע אינטליגנטי שעבר הכשרה מיוחדת כיצד לנתח פיסות מידע בודדות על פשעים ופושעים ולפתח אמצעים ואסטרטגיות לתפוס אותם ולהפסיק את פעילותם. חוקר פרטי בדרך כלל לא חלק מהכוחות הממשלתיים אלא עובד באופן עצמאי. חוקר פרטי לא עובד מטעם המשטרה או הצבא, אך הוא יכול  לייעץ בענייני אבטחה פרטיים שנשכרים על ידי הממשלה וסוכנויות פרטיות. מטבע הדברים, בכל פעם שמשתמשים במילה “בלש”, היא מתייחסת בדרך כלל לחוקרים פרטיים, כאשר הם משתמשים בשיטות חקירה שונות כדי למצוא את מה שהם רוצים ותמיד נותנים תשובות לכל שאלה. כישורי הגיון והבנה של פתרונות חלופיים הם חלק מהכישורים הנדרשים כדי להיות חוקר פרטי מומלץ ומצליח. בנוסף, חשיבה ביקורתית ופתרון חידות הם חלק חשוב מהעבודה, ללא קשר ליישומם בפועל.

מה נכלל תחת עבודתו של חוקר פרטי מומלץ?

תיאורי תפקיד הבלשים משתנים בהתאם לתחום ההתמחות של כל אדם. אבל למעשה, ללא קשר לתחום ההתמחות של כל אדם, לבלשים יש תפקיד אחד, שהוא בעצם לחשוף אמיתות עדינות נסתרות, לזהות איומים על חיי אדם ורכוש, ולהגן על חיים ורכוש. חלק ממה שעושים בלשים פרטיים הוא:

 • מעקב אחר פושעי סייבר
 • חיפוש אחר נעדרים
 • מציאת רכוש שאבד/נגנב
 • מעקב ומעצר של פושעים סדרתיים
 • בדיקת חקירה ועוד.

מעניין לציין שחלק מהבלשים הפרטיים היו שוטרים לשעבר, מרגלים, אנשי צבא, שומרי ראש ומאבטחים שהחליטו לקחת את הקריירה שלהם לשלב הבא ולפתוח משרד חקירות פרטי. בזמן משימות מיוחדות, בלשים פרטיים מקבלים חסינות מהמדינה. הסיבה לכך היא שבלשים פרטיים רבים מוגבלים בסמכות לעצור או לתפוס פושעים מכיוון שאין להם סמכויות משטרה. 

דרישות בסיסיות כדי להיות חוקר פרטי

בדרך כלל חוקר פרטי מתחיל את הקריירה שלו במשטרה. משם הוא מתחיל לבנות את הידע הבסיסי הדרוש לקריירה מצליחה עד שהוא מחליט להתקדם ולצאת לדרכו האמצעית בתור חוקר פרטי מומלץ. כדי להפוך לחוקר פרטי, קודם כל יש לוודא שאתם עומדים בדרישות המינימום לתחילת העבודה. 

להלן כמה דרישות בסיסיות אם אתם רוצים להתחיל בקריירה של חוקר פרטי מומלץ:

 • חובה להיות בן 21 לפחות
 • חובה להיות בעל תואר ראשון לפחות
 • צריך לשים לב לפרטים
 • חובה להיות מסוגל להעריך את הרלוונטיות של מושגים, תיאוריות ועקרונות לפיתוח גישות שונות או תוכניות טקטיות -חשיבה ביקורתית וכישורי פתרון בעיות
 • ללמד להשתמש בשיקול דעת עצמאי
 • צריך ללמוד להיות בעל תושייה
 • חובה להיות בעל יכולת לפרש וליישם הנחיות
 • חובה להיות מסוגל להפעיל שיקול דעת נכון ולקבל החלטות יעילות
 • חובה להיות בעל יכולת לפעול ביושרה
 • חובה להיות מסוגל לארגן ולנתח ראיות על מנת להסיק מהן מסקנות
 • חובה להיות בעל כריזמה וגישה נעימה לאנשים
 • חובה ידע במיומנויות מחשב וטכנולוגיה

תהליך החקירות ועבודת הבילוש אינם תמיד קלים. העבודה יכולה להמשך ימים ואפילו חודשים, שרובם יוקדשו לעיון בניירות ומסמכים, תמונות, קבצים ועוד. אך ללא קשר לקשיי המקצוע, מדובר במקצוע מתגמל. היכולת לענות על שאלות הלקוחות, לפתור פשעים, לתפוס ולהעמיד לדין את העבריינים מביאה להקלה גדולה ולסיפוק אישי עמוק. חוקר פרטי במשרד דגן חקירות חד משמעית עומד בכל הקריטריונים המצוינים מעלה, ומעבר. במשרדו של דגן חקירות מועסקים רק החוקרים המוסמכים, המקצועיים והאמינים ביותר, אשר ידאגו להעניק לכם שירות אישי, יסודי ודיסקרטי. ממשרד החקירות של דגן חקירות אתם תצאו אם התוצאות המבוקשות ביד.

חוקר פרטי מומלץ – שאלות ותשובות

1. כיצד ניתן להתבלט בתור חוקר פרטי מומלץ?

הוספת מיומנויות נוספות למערך הכישורים שלכם בהחלט יגרום לכם להתבלט. זאת מכיוון שתדעו למצוא פתרון לכל בעיה שתצוץ. חשוב שתלמדו נהיגה, חשוב ללמוד כיצד להעניק עזרה ראשונה פשוטה ועל ידי רכישת מיומנויות מחשב וטכנולוגיה מתקדמות, אתם בטוח תהפכו למקצוענים בתחומכם.

2. מדוע כדאי לפנות לחוקר פרטי?

השיטות והניסיון של בלש פרטי, קשריו וכישוריו – כל אלו מאפשרים לו לקבל תשובות לכל השאלות המעניינות את הלקוח בסבירות גבוהה. בעניין זה, חקירה עצמאית של הלקוח מפסידה לבעל מקצוע, ולפעמים היא פשוט נעצרת. לכן, אם אתם צריכים מידע אמין, פנו למומחה, והתוצאה לא תאחר לבוא.

חוקר פרטי מומלץ

ההחלטה לפנות אל חוקר פרטי תהיה עבור רוב האנשים החלטה גורלית. ההתלבטות המגיעה לפני הפנייה אל משרד החקירות יכולה להימשך זמן רב או לכלול ספקות רבים. אך ברגע שהחלטת לבצע חקירה, הצורך למצוא חוקרים פרטיים מומלצים הוא זה שעולה. וכדי לדעת כיצד באפשרותך לבחור את החוקר הנכון לך, רוכזו עבורך מספר טיפים.

חוקר פרטי מול משרד חקירות

חיפוש אחר חוקר פרטי יכול להעלות את השאלה אם לפנות לחוקר אשר עובד לבדו או אם לפנות אל משרד. שלא כמו חוקר שעובד לבד ויצטרך מדי פעם להתפנות מהחקירה או לצאת לחופשה. במקרה של משרד חקירות מומלץ, תמיד יהיה מישהו שיעמוד לרשותך ויסייע לך להשיג את המידע הנחוץ לך. כמובן, גם במקרה של משרד, חשוב לבחון כי החוקרים עובדים על פי החוק וכי הם שומרים על האינטרסים שלך בלבד.

מדוע חוקר פרטי מומלץ חייב ברישיון

חוקר פרטי הוא בעל מקצוע ועלייך לוודא כי יש לחוקר רישיון לעסוק בתחום. אם מצאת חוקר בעל ניסיון עשיר, עלייך לוודא כי תהיה לך אפשרות להשתמש במידע שיספק לך. אחת הדרכים להבטיח לעצמך שירות טוב ביותר הוא לוודא כי יש לחוקר רישיון לעסוק בתחום.

מהם תחומי ההתמחות של חוקרים פרטיים מומלצים

לא כל חוקר פרטי מומלץ יכול לבצע כל סוג של חקירה. בשיחה עם החוקר עלייך לברר מהו הניסיון שלו ואם כבר ביצע חקירות בתחום דומה. למשל חוקר פרטי בגידות לא יבצע בהכרח עבודות ריגול תעשייתי – וגם להפך. ישנם חוקרים המתמקדים בתחום מומחיות אחד וזה טוב, אך השאלה שצריכה לעלות היא אם תחום זה נחוץ לך ואם החוקר יוכל לשרת אותך על הצד הטוב ביותר.

עשרים שנות ניסיון עומדות לרשותך

דגן חקירות מעמידים לרשותך מעל לעשרים שנות ניסיון וחוקרים אשר דבקים במטרה ורוצים להשיג עבורך את האמת. כל החקירות במשרד מתבצעות בכפוף למותר בחוק ולכן תהיה לך אפשרות להשתמש במידע שיינתן לך בסיום החקירה.

בכל חשד וספק אנו מזמינים אותך ליצור קשר, לשאול שאלות על תהליך החקירה והחוקרים ולקבל את המידע האמתי. זה הזמן ליצור קשר ולהתחיל לגלות את האמת.

כשניגשים לשכור את שירותיו של חוקר פרטי מומלץ לחשוב טוב טוב האם אתם באמת מעוניינים בשירותיו. תוצאות החקירה עשויות שלא להיות לטעמכם ולגרום לכם להתמודד עם סיטואציה שהדחקתם בחודשים או השנים האחרונות. הדחקה זו מקלה על ההתמודדות ביומיום אך היא איננה הפתרון למצב. הדחקה זו עשויה לעלות על פני השטח בשלב כזה או אחר בחיים ועד אותו שלב סביר להניח שתאבדו לא מעט שעות שינה בגללה. התחושה כי מישהו משקר לכם ואתם מתעלמים מכך מובילה אתכם לכעסים ומרמורים לא נחוצים ומונעת מכם לקבל את ההחלטה הנכונה. על מנת לשים לכך סוף יש לפנות לחוקר פרטי.

איך מוצאים המלצות על חוקר פרטי?

הדרך הטובה ביותר למצוא חוקר פרטי מומלץ היא לבחון מספר מועמדים באינטרנט. מכיוון שברצונכם לנהל חקירה דיסקרטית לא מומלץ לשאול אנשים לגבי חוקרים מומלצים כי אז החקירה שלכם עשויה להתגלות. יש לבצע בדיקה עצמאית באינטרנט. כמו גם להיפגש עם מספר חוקרים, להתרשם מהם בפגישה אחד על אחד, לשמוע על שיטות המעקב שלהם ולאחר מכן לבצע החלטה מושכלת. יש לשים לב האם מתבצע שימוש בציוד חדיש והאם החוקרים מיומנים ומנוסים. בסופו של דבר, בלש פרטי אמור להיות מיומן ובעל ניסיון על מנת להביא ללקוח את התוצאות הטובות והמפורטות ביותר.

דגן חקירות נמצאים בעולם החקירות שנים ארוכות. הבלשים הפרטיים שלנו מתמחים בחשיפת מידע אשר קבור עמוק מתחת לפני הקרקע – לעיתים גם מתחת לקרקע של חוץ לארץ. דגן חקירות ידעו לעלות על עקבותיהם של אנשים או סכומי כסף אשר הועברו לחו”ל. לקשור את כל הקצוות הפתוחים ולהפיק תמונה ברורה על המצב האמיתי המתקיים בשטח.

דגן חקירות – שימוש בטכנולוגיות מתקדמות

דגן חקירות מקפידים להתעדכן בכל הטכנולוגיות האחרונות והמתקדמות ביותר בעולם הבילוש והמעקב. השימוש בטכנולוגיית מעקב חדישה והעובדה כי הנחקר משתמש גם הוא באופן קבוע במכשירים אלקטרוניים, מאשרת לתעד שיחות והתכתבויות שונות. כיצד הדבר מתאפשר ?

 • התקנת מצלמות מעקב בתוך הבית
 • התקנת מצלמות זעירות בכיסוי הטלפון
 • הקלטת שיחות
 • רוגלות מחשב המאפשרת תיעוד פעולות שנעשו על המחשב
 • מיקרופונים בעלי קליטה לטווח רחוק
 • ועוד

הגיע הזמן להפסיק להדחיק, הגיע הזמן לגלות את האמת. פנו כעת אל דגן חקירות ותיהנו שירות חקירה בטכנולוגיה מתקדמת.

לשיחת ייעוץ חינם אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר: 050-822-956

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים לקריאה

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות