חקירות כלכליות

חקירות כלכליות

חקירות כלכליות הן חקירות אשר האופי שלהן מתרכז בתחום הכספים. החקירות הללו הן רגישות מאד ודורשות הגעה אל חקר האמת בלי שהצד הנחקר יבין כי הוא נמצא תחת חקירה. כל הנתונים חשובים מאד ועל החוקר להיות מקצועי ומנוסה בתחום זה.

הנתונים הנבדקים במהלך החקירה הכלכלית

במהלך החקירה מחפש החוקר מידע על הנחקר. הוא יחפש תחילה מידע כללי על הנחקר, כתובת מגוריו, אילו נכסים רשומים על שמו, האם יש לו פוליסות שונות, האם הגישו נגדו תביעות בשנים האחרונות, האם פתוחים מולו תיקי הוצאה לפועל וכיצד התנהל בתקופה האחרונה מבחינת כספים.

חקירות כלכליות טרם הגעה לבית משפט

במקרה בו אדם חייב לך כסף מומלץ לבדוק כי יש ברשותו את האפשרות לשלם. במקום לפנות ישירות אל בית משפט, כדאי לדעת כי הצד השני יוכל לשלם לך וכי אין לו חובות רבים לעוד גורמים שיוכלו לקבל את הכסף שלו לפנייך. חקירה תחסוך לך זמן והתנהלות בבית משפט שעלולה שלא להוביל לתוצאות הרצויות לך.

חקירה כלכלית לקבלת מידע לפני מתן אשראי

לפני מתן אשראי מומלץ לבדוק כי האדם שעומד לקבל אותו יוכל להחזיר לכם את הכספים שמגיעים לכם. בין אם מדובר על מתן אשראי לאדם פרטי ובין אם מדובר על אשראי ומוצרים לעסק, בוודאי ברצונך לבצע חקירה כלכלית כזו או אחרת במטרה לדעת כי בסופו של דבר התמורה תחזור אלייך.

חקירה כלכלית לאחר לכתו של אדם

איתור רכוש וכספים יתבצע גם במקרים לאחר פטירה. ישנם מצבים בהם לאחר לכתו של אדם “נעלמים” או שלא נשארים כספים והסיבות לכך הן לא תמיד חוקיות. איתור של כספים יכולים להעלות פעולות ומניפולציות שנעשו בחשבונו של הנפטר.

אופן השימוש בממצאי החקירה הכלכלית

המידע הנאסף במסגרת החקירה נועד לאפשר לך להתמודד מול הנחקר. ההחלטה כיצד בדיוק לעשות זאת משתנה בהתאם לאופי החקירה, לחשדות, לתוצאות והיא כמובן החלטה שלך. עם זאת, חשוב לדעת כי המידע יוכל לשמש אותך לא רק לצורך אימות אישי אלא גם במסגרת של עימות משפטי.

המטרה של החוקר היא להביא אלייך את כל המידע שיוכל לסייע לך כדי להתמודד מול הנחקר. החקירות הכלכליות נועדו לספק לך מידע שיוכל לחסוך לך כספים ולדעת אם הפעולות המתבצעות נגד הנחקר יוכלו להביא אותך לתוצאות הרצויות או לא.

ישנן דרכים שונות להשתמש במידע שהושג במסגרת החקירה והן ייקבעו בהתאם למטרות שלך. המידע שייאסף יועבר אלייך ואם יהיה לך צורך להשיגו בבית המשפט בשלב זה או אחר הוא יהיה קביל בשל הדרך שהושג.

דגן משרד חקירות מתמחים בחקירות מורכבות ומקפידים לבצע את העבודה בדייקנות ותוך שמירה על השגת החומר בצורה חוקית כך שישמש אותך בכל אמצעי לבחירתך. נשמח לעמוד לרשותך ולהגיע עבורך אל חקר האמת.

חקירות כלכליות הן חקירות אשר מתמקדות בכספים ובנכסים אשר יש לאדם הנחקר. הכספים והנכסים יכולים להעיד אם לצד הנחקר יש אפשרות לשלם כספים כדי לשלם חוב שצבר. פעמים רבות אנשים אשר נלווה מהם כסף רוצים לתבוע את הצד השני וייתכן מאד שהם צודקים בכך, אך אם לצד השני אין אפשרות כלכלית להשיב את הכספים, לא אחת מסתיים הדבר בעוגמת נפש.

חשוב להבין כי לא מדובר בצדק או חוסר צדק אלא במצב כלכלי נתון. החקירה יכולה להתבצע כלפי אדם שצבר חוב כלפייך, אך יש גם מקרים שפחות מגיעים לתודעה, כמו לדוגמה במקרה של חקירה כלכלית גירושין עשויים אף הם להוות פקטור ולהציג ראיות המיועדת לתת מידע לצורך קביעת גובה תשלומי המזונות.

מה מבצעים במסגרת חקירות כלכליות

משרד חקירות כלכליות פועל כדי לגלות את כל מה שיכול להשפיע על מצבו הכלכלי של הנחקר. המטרה של החוקר היא לגלות אם לנחקר יש כספים בחשבונו, האם ישנם חשבונות שאותם הוא הסתיר כדי להימנע מתשלומים שונים, הוא יבחן אם לבעל החוב או הנחקר יש נכסים בבעלותו או שלא בבעלותו אך הוא נהנה מהם ויאתר גם נכסים מוברחים.

החוקר יבדוק אם לנחקר ישנן זכויות שונות אשר יכולות להיות בעלות שווי כלכלי כמו זכויות בחברה, כלי רכב המשמש אותו קרנות פנסיה וירושות. בנוסף לכך יבדוק החוקר אם מול הנחקר עומדות תביעות נוספות, אם מסר צ’קים חוזרים, אם הוא לקוח מוגבל בבנק ואם יש מולו תיקי הוצאה לפועל.

חקירות כלכליות חוקיות

המידע אשר יגיע אלייך בסיום החקירה יוכל לשמש אותך באמצעים שונים וזאת אם הוא הושג באופן חוקי. לכן, חשוב להגיע רק אל משרד חקירות מנוסה, הפועל על פי חוק ועם נכונות להגיע לאמת. גם אם נדמה לך שאי אפשר למצוא את המידע הנחוץ בדרך חוקית, עלייך לדעת כי זה בדיוק התפקיד של החוקר ויש לו יכולת להשיג מידע כך שתהיה לך אפשרות להשתמש בו.

בחירת משרד החקירות חשוב בתהליך ועלייך לוודא כי מדובר במשרד בעל ניסיון עשיר, נכונות להשיג עבורך את האמת ומשרד שעובד בכפוף למה שמאפשר החוק. כבר בשיחה הראשונית עם המשרד תהיה לך אפשרות להתרשם מהפעולות שיתבצעו למענך ולשאול כל שאלה שנראית לך חשובה.

איך חוקר כלכלי פרטי יכול לסייע לך?

המשרד דגן חקירות עומד לרשותך. המשרד מעסיק צוות של חוקרים כלכליים בעלי ניסיון עשיר, רובם יוצאי יחידות ומשטרה. המטרה של המשרד היא לבצע את העבודה הטובה ביותר תוך חתירה להשיג את המידע הנדרש לך ולא לוותר. אנו מקפידים לשמור על דיסקרטיות, מקצועיות ודבקים במטרה.

רגע לפני עימות מול צד אחר או השכרת שירותי עורך דין, זה הזמן לשכור שירותי חקירות כלכליות וליצור עמנו קשר. אנו בדוק מה נוכל לעשות למענך, אך גם נענה על שאלותייך ונבדוק כיצד נוכל להשיג עבורך את האמת החשובה לך. לפרטים נוספים, זה הזמן ליצור קשר.

תחומי התמחות נוספים

מניעת אובדן עסקי בחברה

מהו אובדן עסקי וכיצד מונעים אותו? מהו תפקידו הקריטי של הקב”ט במערך מניעת האובדן? באיזה אופן ביכולתנו לצמצם מעילות וגניבות? אובדן עסקי בא לידי ביטוי

קרא עוד »

בדיקת מהימנות עובדים

בדיקת מהימנות עובדים גיוס עובדים חדשים לעסק אינו עניין של מה בכך, שכן מדובר בתהליך מסודר וממוקד שמטרתו להביא את האנשים המתאימים אל התפקידים הרלוונטיים.

קרא עוד »

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות