dagan.zaks@gmail.com
נעורים 2 Ramat Gan

  חקירות רקע

  במקרים רבים חשוב לנו לדעת מהו הרקע של האדם העומד מולנו, בעיקר כשאותו אדם מועמד למשרה כלשהי בארגון שלנו. חקירת הרקע של אותו אדם, ההיסטוריה שלו והדברים שעשה יתנו את התמונה המלאה ויעזרו לבנות את הפרופיל המלא שלו. במידה והעסק שלכם נותן לעובדים גישה למידע רגיש – חובה לבדוק את אמינות המידע שקיבלתם במהלך הראיון.

  מה ההבדלים בין סוגי חקירות? כיצד חוקרים את הרקע של אדם פרטי ואיזה נתונים צריך לאסוף? למה לחקור את הרקע של גוף עסקי? כיצד שומרים על אתיקה מקצועית בחקירות מן הסוג הזה?

  חקירות מתבצעות לצורך איסוף סוגים שונים של מידע ולכן הן מחייבות הגדרה מוקדמת של מטרות. על בסיס המטרות שמוגדרות מראש ניתן לדעת מי האובייקט שעבורו מבוצעות החקירות, מה מטרת החקירות ומה תהיה הדרך הנכונה לאסוף את המידע. כמו כן, עם הזמן נערכים שינויים בתחומי החקירות וזאת על רקע תהליכי עומק בסקטור הפרטי והעסקי. אחד השינויים הללו מדגיש כיום את הערך המוסף של חקירות רקע ואת היתרונות שלהן עבור קהל יעד מגוון.

  הגיע הזמן שתקבל את הרקע המלא

  בחברת דגן חקירות מציעים לך לרכז מגוון שירותי חקירות פרטיות ועסקיות תחת קורת גג אחת. לרשותנו צוות מומחים עם ניסיון של מעל 20 שנה בתחום החקירות וידע פרקטי שנוכל לגייס עבורך. מלבד לקוחות עסקיים וחברות בכל התחומים, אנו מבצעים חקירות גם עבור מפעלים, עורכי דין, גופים מוסדיים וכמובן לקוחות פרטיים. נציגינו עומדים לרשותך כבר עכשיו עם תשובות לכל השאלות ונשמח להסביר לך על הכלים ועל השיטות שבהם אנו משתמשים.

  הכל מתחיל ברקע

  בעזרת איסוף פרטים על הרקע של אדם, עסק או חברה ניתן לקבל פרספקטיבה חדשה. בניגוד לחקירה רגילה שמתמקדת בנקודת הזמן הנוכחית, חקירות רקע בודקות מה התרחש בעבר ומה אפשר ללמוד מזה. לחקירות כאלה יש גם מאפיינים מיוחדים מבחינת הכלים שבהם ניתן להשתמש והן חייבות להתבצע על פי כללי אתיקה מחמירים. חוץ מזה, ניתן לבצע אותן עבור המגזר העסקי ואודות אנשים פרטיים.

  מהן חקירות רקע עסקיות?

  חקירות עסקיות מתבצעות בדרך כלל כדי לדעת מה הרגע של רוכשים, שותפים עתידיים או כל גורם בעל אינטרס. את החקירה כדאי לבצע טרם התקשרות עסקית וזאת על מנת לבטא את הממצאים בחוזה הסופי, או בשביל לדעת האם בכלל מדובר בעסקה טובה. כמו כן, חקירות עסקיות מנטרלות את התלות בנתונים של גופים אחרים והן למעשה מעבירות את הכוח לידיים של מי שמזמין אותן.

  דגשים בחקירות עסקיות

  חקירות של רקע עסקי מתמקדות מטבע הדברים בהיבט המסחרי של הארגון, המפעל או העסק. כאן מנסים לאתר פרטים כלליים אודות החברה ולהגיש דוח מסודר על חברות שלובות, ספקים, לקוחות, מחזורים עסקיים, תביעות משפטיות, תיקי הוצאה לפועל, רכוש ומוניטין. למרות שעל פניו חלק מהמידע חשוף בפני הציבור הרחב, חקירות רקע מוכיחות שאין תחליף לנתונים אובייקטיביים.

  מהן חקירות פרטיות?

  חקירות פרטיות מתמקדות גם כן ברקע של האובייקט, אך יש להן כאמור מאפיינים מעט שונים. כאן לא מבצעים את החקירה בשביל לדעת מול מי לחתום עסקה אלא בשביל לדעת מה יהיה האופי של מערכת היחסים מולו בעתיד. הנחת המוצא היא שאנשים פרטיים יכולים להשתנות רק עד גבול מסוים, מה גם שייתכן שיש דברים שהם עשו בעבר ויחזרו לרדוף אותם בעתיד.

  הפרטים האישיים העולים במהלך החקירות

  חקירות פרטיות נערכות במטרה לחלץ נתונים ביוגרפיים מתוך הרקע של אדם מסוים. במסגרת הפרטים האישיים אפשר לאסוף מידע על הסביבה שבה הנחקר גדל והתחנך ועל בתי הספר שבהם הוא למד. אם רוצים להיכנס לעובי הקורה, אפשר גם לבצע את החקירה ולאסוף פרטים על תחביבים, תחומי עניין, חברות בארגונים ועמותות, מגמות לימודים ותחומי התמחות, חברים, מעמד סוציו-אקונומי וכן הלאה. נוסף על כך, את החקירות מבצעים תוך איסוף מידע על בני משפחה ממעגלים קרובים ורחוקים ובישראל גם על שירות צבאי.

  חקירות בארץ ובעולם

  אחד הדגשים החשובים בדור הבא של שירותי חקירות רקע הוא השילוב בין איסוף מידע מהארץ והעולם. בעידן הנוכחי אנשים מנהלים מערכות יחסים באופן גלובאלי ולכן איסוף המידע מחייב לעיתים יציאה מגבולות הארץ. כמו כן, במסגרת יציאה מגבולות הארץ לשם חקירות רקע צריך לוודא שעומדים בכללי האתיקה המקצועית ובמגבלות החוק בכל מדינה.

  גמישות בביצוע החקירה

  היתרון של חקירות רקע הוא שניתן להתאים אותן באופן אישי לצרכי הלקוח. התאמה אישית הופכת את החקירות לעניין מודולארי, שבו הלקוח הוא היחיד שקובע איזה מידע רלוונטי לגביו ובאיזה נתונים הוא יכול וצריך להשתמש. התאמת החקירה לצרכי הלקוחות חוסכת זמן עבור כל הגורמים המעורבים ומטבע הדברים היא גם מצמצמת את סך שעות העבודה וההוצאות.

  השלכות החקירה בטווח הארוך

  חקירות רקע משתלמות עבור אנשים פרטיים וגופים עסקיים. בעזרת חקירות כאלה אנשים פרטיים יכולים לדעת מול מי הם מתנהלים, מה רמת האמינות של מי שעומד מולם והאם אפשר לסמוך עליו. לעומתם, גופים עסקיים מוכנים לשאת בהוצאות על חקירות כאלה כדי למנוע מעצמם סיכונים מיותרים. בין לבין, עצם העובדה שנאספו נתונים על הרקע של אדם פרטי או גוף עסקי יכולה להקנות תחושת ביטחון למי שהזמין את החקירה.

  בניית פרופיל באמצעות המידע

  איסוף המידע כשלעצמו לא תמיד מספיק בשביל לנצל את היתרונות של חקירות על הרקע העסקי או הפרטי של אובייקט מסוים. חשוב לא פחות לאסוף את המידע, לרכז אותו תחת קורת גג אחת ולהנגיש אותו עבור הלקוח. הנגשת המידע קובעת מה מהנתונים יהיה רלוונטי ועד כמה הלקוח יקבל מהם תמונת מצב אמינה. כמו כן, בעזרת הנגשת המידע ניתן לבנות פרופיל על הרקע של האובייקט ולהשתמש בו לצורך הסקת מסקנות.

  חשיבות האמינות בחקירות

  אמינות הן חלק קריטי בכל סוגי החקירות אך נדמה שהן חשובות יותר כאשר מדובר ברקע של אדם או חברה. הסיבה לכך היא שהמידע עובר תהליך מסוים של סינון והוא מגיע לרשות הלקוחות רק לאחר שהוא מעובד, מתומצת ומרוכז. לפיכך, יש לוודא שהחקירה נעשית באופן אמין ושהאינטרסים של הלקוח נשמרים לכל אורך הדרך.

  בדיקת קשר לגורמים עבריינים

  בהקשר רחב יותר, חקירה על רקע של גוף עסקי או אדם פרטי מאפשרת גם לבדוק את מערכת היחסים שלו עם גורמים עברייניים. מערכת יחסים עם גורמים עבריינים מסכנת את מי שעומד לחתום עסקה עם אדם מסוים והיא עלולה להעיב על אטרקטיביות של גופים מסחריים, פירמות וחברות בין-לאומיות. בשביל לבדוק את הקשר לגורמים עבריינים צריך גם לשלב בין כלים שונים ולשמור על דיסקרטיות במעקבים, איתורים ואיסוף מידע.

  אתיקה מקצועית בחקירות

  חקירות למגזר הפרטי והעסקי נעשות בכפוף לכללים מסודרים של אתיקה מקצועית. כללי האתיקה לא תמיד מגובים בחוק, אך הם תקפים לכל כל סוגי החוקרים הפרטיים. בתוך כך, קיימים הבדלים בין כללי האתיקה בחקירות שונות. זו גם הסיבה בגללה כללי האתיקה בחקירות שמתמקדות ברקע של אדם פרטי או חברה לא בהכרח יהיו דומים לכללי האתיקה שמיושמים בחקירות עסקיות או פרטיות רגילות.

  הרקע שלנו הוא מה שחיפשת

  דגן חקירות מזמינה אותך ליהנות מניסיון רב שנים ולקבל שירותי חקירות עם דבקות במטרה. אנו נחקור עבורך את הרקע של אדם פרטי, גוף עסקי או חברה ונבצע את החקירות בארץ ובחו"ל. לרשותנו צוות מוביל לשירותי חקירות רקע ובחיוג למספר 072-3340672 נוכל לעמוד לרשותך עם פרטים נוספים.

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני | קידום אתרים
  WhatsApp chat