חקירות פרטיות

כאן בשביל האמת שלך

חברת חקירות פרטית דוגמת דגן זקס משתמשת כבר מעל 20 שנה במגוון כלים לשימושיים כדי להביא אליך מידע אמין, קונקרטי ומבוסס של חקירות פרטיות מבוססות. אנו נקצה עבורך צוות ייעודי לסוגים שונים של חקירות וחלק גדול מאתנו הם יוצאי יחידות שירות ומשטרה. כמו כן, אנו מבצעים את העבודה בארץ ובחו”ל ונציגינו יכולים לתאם מולך פגישה בהקדם כדי לספק לך שירותי חקירות במגזר הפרטי והעסקי.

האם נתקלתם באדם אשר לווה מכם כסף וכעת נעלם ? האם אחד מבני המשפחה יצא לטיול ולא חזר ממנו ? האם אתם חושדים כי יש עובד שגונב מכם כסף ? האם אתם מרגישים שיש לכם חפרפרת בעסק אשר מדליפה סודות תעשייתיים ? חקירות פרטיות יאפשרו לכם לעלות על עקבותיהם של אנשים שונים, להשיג את הפרטים האישיים שלהם ולהבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם.

מהם ההבדלים העיקריים בין סוגים שונים של חקירות? באיזה כלים משתמשים על מנת לאסוף מידע? כיצד אתיקה מקצועית באה לידי ביטוי בתחום החקירות?

חקירות פרטיות מבוצעות על ידי אנשי מקצוע שעוסקים באיסוף מידע במסגרת אזרחית עבור קהל יעד מגוון של לקוחות ובעלי עניין. בין היתר, החוקרים יכולים לבחור תחום התמחות ולהציע סוגים שונים של שירותים. מבחינת הלקוחות, הדבר החשוב הוא לוודא שהחקירה מתבצעת באופן דיסקרטי ותוך שמירה על אנונימיות. אלו קריטריונים קריטיים בשירותי חקירות כי הם משפיעים על סיכויי ההצלחה של איסוף המידע ועל הפרטיות של הלקוח.

הבדלים בין שירותי מעקב

רוב החקירות מבוססות על שירותי מעקב. בתוך כך, ניתן לראות שני סוגים עיקריים של מעקבים שמבוצעים תחת חקירות פרטיות. הסוג הראשון כולל מעקבים בארץ ובו החוקר מאתר את מושא החקירה בתוך גבולות המדינה, כדי לבדוק מה הוא עושה. לשם השוואה, הסוג השני כולל מעקבים בחו”ל ובשביל לספק אותו צריך לצאת מגבולות המדינה ולאסוף בסתר מידע ואינפורמציה רלוונטית. בנוסף, קיימות גם חקירות כלכליות שהן בעלות אופי שונה לגמרי.

סוגי איתורים במסגרת חקירות פרטיות

שירותי חקירות יכולים להתבסס על איתורים. כאן הדגש הוא על הבדלים בין איתור חייבים, איתור קרובי משפחה, איתור יורשים, איתור רכוש, איתור מטרידים ואיתור נעדרים. מובן שניתן להתאים את אופי האיתור וההתמקדות בנחקר לפי הדרישות של הלקוח, אך השאיפה המשותפת לכל סוגי השירותים היא איתור מהיר לפי סדר עדיפויות שנקבע מראש.

למה צריך להגדיר את מי מאתרים?

הגדרה מראש של ציפיות, לוח זמנים וסדר עדיפויות היא חלק בלתי נפרד משירות מקצועי של חקירות פרטיות. קודם כל, ההגדרה הזו חשובה כי בעזרתה ניתן לחסוך זמן יקר. קל יותר למצוא את מושא החקירה ולאסוף עליו פרטים כאשר מבינים את ההקשר הכללי ומקבלים הנחיות ברורות מהלקוח. שנית, הגדרה של אופי האיתור קריטית לצורך בחירת הכלים שבהם משתמשים. יש כיום כלים שונים לבצע את האיתורים וההבדלים ביניהם משפיעים על התוצאות הסופיות של המשימה.

המאפיינים של חקירת מעקב

חוקר פרטי שנדרש לבצע חקירת מעקב צריך להקפיד על מספר כללי מפתח. כחלק מדרישות התפקיד שלו, החוקר צריך להתחקות אחר אדם מסוים ולתעד את סדר היום ועיסוקיו הכלליים. הקושי העיקרי הוא בהתחקות ומעקבים תוך שמירה על החוק ובתוך המגבלות שקבועות בתקנות. בשלבים הבאים, החוקר הפרטי יבצע מעקבים, יאסוף מידע אודות מערכת היחסים של הנחקר עם צד שלישי ואולי יבחר להפעיל מניפולציות של דיבוב.

כך מבצעים נכון את פעולת הדיבוב במהלך החקירה

הדבר החשוב ביותר בדיבוב הוא לאסוף את המידע מהנחקר באופן שבו הוא לא יודע שמולו עומד חוקר פרטי. זו טכניקה נפוצה ומקובלת לאיסוף מידע, כי היא מאפשרת לחשוד או לנחקר להרגיש בנוח ולפרוס בפני החוקר פרטים חדשים. עם זאת, החוק בישראל אוסר על התחזות לאנשי מקצוע והוא מטיל מגבלות מסוימות גם על חוקרים פרטיים. במהלך דיבוב המתוחקר לא יודע שעומד לפניו חוקר פרטי, אך החוקר עצמו צריך לשכנע אותו למסור את המידע מבלי לעבור על החוק.

חקירות במגזר העסקי

עוד שיטה להבין את האופי של חקירות פרטיות היא לעשות זאת על דרך השלילה. במגזר העסקי לדוגמה מבצעים בעיקר מעקב אחרי עובדים, שירותי מודיעין עסקי, ריגול תעשייתי וחקירות מס. מנגד, בסקטור הפרטי יש ביקוש גבוה לשירותי חקירות מחשב, חוות דעת מומחים לבתי משפט ושירותי בילוש כחלק מחקירות קניין רוחני. במקביל, קיימים שירותים שמשותפים למגזר הפרטי והעסקי כאחד ובהם חקירות מס וחקירות עם התקנת מצלמות נסתרות.

חקירות בתחום שבינו לבינה

בני זוג שנמצאים בעיצומה של מערכת יחסים ומעוניינים לאסוף מידע דיסקרטי אחד על השנייה יכולים לעשות זאת במסגרת חקירות פרטיות. עבור גברים ונשים בסיטואציות כאלה, רוב הטכניקות של חקירות עסקיות או אפילו פליליות אינן רלוונטיות. יתרה על כך, במעקבי אישות ובתחומים שבינו לבינה יש חשיבות עליונה לשימוש בכלים שלאחר מכן יהיו קבילים בין כתלי בית המשפט. כלים אלו הם מלכתחילה הסיבה שבגללה יש צורך בשירותי חקירות ובלעדיהם ההשקעה עלולה לרדת לטמיון.

העברת המידע לרשות הלקוחות

רוב הלקוחות במגזר העסקי והפרטי לא תמיד מבינים באיזה שלב עליהם לגלות מעורבות. בפועל, הלקוחות הם אלו שמחליטים מה לעשות עם המידע שמגיע מתוך השקעת זמן ומשאבים בתהליך של חקירות פרטיות ועסקיות. על בסיס המידע הזה הלקוחות יכולים לבחור האם להתקדם להליכים משפטיים, מתי להתעמת עם הצד שמנגד ואולי להגביר את קצב החקירות והמעקבים. לפיכך, צריך לבחור חוקר פרטי מנוסה ששומר על האינטרס של הלקוח ומביא בפניו את המידע המהימן ביותר.

כללי אתיקה בחקירות

כפי שאפשר להבין, כל סוגי החקירות ללא יוצא מן הכלל כפופים לכללים של אתיקה מקצועית. בניגוד לחוקים, תקנות והנחיות, האתיקה המקצועית היא עניין גמיש ובמסגרתה נדרש החוקר הפרטי לפעול כלפי הלקוחות שלו בנאמנות מלאה. במקביל, האתיקה המקצועית לא מאפשרת לחוקר הפרטי לעבור על החוק בשום מקרה, כמו למשל האיסור הקיים בישראל על ביצוע האזנות סתר, והיא גם אוסרת על התניית שכר טרחה בתוצאות – למעט אם מדובר בחקירות איכון לאיתור בני אנוש.

קהל יעד נוסף של שירותי חקירות

הלקוחות העיקריים של חוקרים פרטיים מגיעים מהסקטור הפרטי והעסקי. מן העבר השני, ייתכנו שירותי חקירות שמתאימים למפעלים ויש גם שירותים מיוחדים לגורמים ממשלתיים. ההבדל הוא שמבחינת גורמים ממשלתיים למשל, החקירות צריכות להתבצע במקביל לשירותי השיטור הרשמיים. כמו כן, במפעלים ממקדים את שירותי החקירות בריגול תעשייתי ויש גם צורך בהגדרה גיאוגרפית של תחומי העיסוק ואיסוף המידע.

הצלבת נתונים בשירותי חקירות

ההיקף הרחב של חקירות פרטיות מחייב לעיתים איסוף מידע ממקורות שונים. עם זאת, את המידע הסופי בדוח מגישים ללקוח לאחר הצלבה מסודרת. מטרת ההצלבה היא לבדוק שוב את אמינות המידע ולוודא שהוא מבוסס, מנומק ומשכנע. חוץ מזה, הצלבת הנתונים מאפשרת לדעת האם יש צורך בהשלמת החקירה ובאיזה עוד כלים אפשר להשתמש על מנת לספק מידע אמין.

חשיבות הזמינות בשירותי חקירות

בשירותי חקירות אין מקום לעיכובים. התזמון קריטי לצורך איסוף המידע, הצלבת הנתונים ומסירת האינפורמציה ללקוח ובין היתר נדרש שיתוף פעולה בין גורמים שונים. לפיכך, את שירותי החקירות כדאי לבחור לפי פרמטרים של זמינות. את הפרמטרים הללו יש לבחון טרם בחירת שירותי חקירות ותוך התאמתם לאופי הפרויקט.

החקירה שלך נמצאת בידיים טובות

במשרד חקירות פרטי כמו דגן זקס, אנשי הצוות ישמחו לספק לך פרטים נוספים על שירותי חקירות ולצרף אותך לרשימת הלקוחות המרוצים. אנו נשמור על הדיסקרטיות שלך מהרגע הראשון ונקצה עבורך את החוקרים המובילים בארץ. כל שנותר לך כעת הוא לחייג 050-822-9561 ונתחיל עבור חקירות פרטיות בהקדם!

תחומי התמחות נוספים

בדיקת האזנה לטלפון סלולרי

בדיקת האזנה לטלפון סלולרי

בודקים את הטלפון שלך לעומק בחברת דגן חקירות ישמחו לתאם עבורך בדיקת האזנה לטלפון סלולרי בהקדם. יש לנו צוות מומחים שמגיעים מתחומים שונים ומאחורינו שורה

קרא עוד »
חוקר פרטי בגידות

חוקר פרטי בגידות

משרד חקירות בתל אביב דגן זקס הוא חוקר פרטי בגידות שעומד לרשותך עם צוות בעל ניסיון עשיר, רגישות ונכונות להשיג עבורך את האמת. המשרד פועל

קרא עוד »

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות