קצין בטיחות – שירותי קב”ט

בחברה שלך אין מקום לפשרות

בדגן חקירות מבינים את הצורך של חברה גדולה כמו שלך. אנו מתחייבים להעמיד לרשותך שירותי קצין בטיחות ברמה הגבוהה ביותר וגאים להעסיק צוות מנוסה, ותיק ומיומן. יש לנו מעל 20 שנות ניסיון באספקת שירותי אבטחה ותחומי העיסוק העיקריים שלנו כוללים מעקבים, חקירות כלכליות, ריגול תעשייתי ועוד. נשמח לשמוע ממך בהקדם כדי לתאם עבורך פגישה עם אחד מנציגי דגן חקירות – כי בחברה גדולה אין מקום לפשרות.

שירותי קב”ט מקצועי לחברות וארגונים

מדוע חברות גדולות זקוקות לשירותי קצין בטיחות? מה מאפיין את תפקיד הקב”ט? וכיצד בוחרים קבטים לעסק?

קצין בטיחות, או בקיצור קב”ט, הוא איש מקצוע שעובר הכשרה ייעודית במטרה לספק מגוון רחב של שירותים עבור מוסדות, עסקים, חברות וגופים במגזר הפרטי והציבורי. עם זאת, השירות שניתן על ידי קב”ט לחברות גדולות הוא בעל מאפיינים מיוחדים. מאפיינים אלו נגזרים מאופי הפעילות של החברות הגדולות וכמובן מהסכנות שנשקפות להן. כתוצאה מכך, נציגי חברות גדולות נדרשים לבחור היטב שירותי קב”ט ולהבין מראש מה הם כוללים.

החשיבות של קצין בטיחות

חברות גדולות נמצאות מטבע הדברים תחת סיכונים מסוימים שלא קיימים בעסקים קטנים ובינוניים. ראשית, כל תקלה במערך האבטחה של חברה גדולה עלולה להשפיע על העובדים והלקוחות. בעיות אבטחה גם פוגעות במוניטין של חברות גדולות ולעיתים מורידות לטמיון שנים של השקעה ביחסי ציבור. שנית, בחברות גדולות יש משמעות לשירותי אבטחה פיזיים. חברות אלו מפעילות משרדים וסניפים במקומות שונים, מעסיקות מאות ואלפי עובדים ומקבלות קהל מהציבור הרחב. מכל זה אפשר להבין את החשיבות של קצין בטיחות בחברות גדולות ואת הערך הטמון בשירותים שהוא מציע.

קצין בטיחות – מאפייני התפקיד

אז בעצם מה הם סמכויותיו של קצין בטיחות בתעבורה? קצין בטיחות חייב לעבוד לפי החוק ולהכיר את המגבלות שיש עליו. שירותי קצין בטיחות בחברה מותאמים מראש ללשון החוק, לצרכים של הלקוח ולסיכונים שעל הפרק. במקביל, התפקיד של הקב”ט כולל ריכוז של כל שירותי האבטחה תחת קורת גג אחת. בפועל זה אומר שעליו לדאוג לסינון והכשרת עובדים, אחריות על עבודת מודיעין עסקי לעיתים, להכנת תכניות ביטחון למען קבלת היתרי רישוי עסק מהמשטרה ולעריכת נהלי אבטחה וביטחון לפי תחום העיסוק של החברה. חלק מהשירותים האלה מאפיינים גם קבטים לעסק קטן, אך הם בולטים בעיקר בחברות גדולות.

הדרישות המקצועיות מקצין בטיחות

גם לנציגי חברה גדולה שמעסיקה קצין בטיחות יש דרישות מיוחדות. בחברות גדולות מבינים את החשיבות של שירותי קב”ט ומוכנים להשקיע בהם את המשאבים הנדרשים. לפיכך, בחברה גדולה מצפים מהקב”ט להיות בעל ניסיון ולדאוג לכלל צרכי האבטחה בלי לערב גורמים חיצוניים. אף על פי שהקב”ט אינו מפקח לבדו על פעולת החברה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע – הוא עדיין אחראי באופן שוטף ובלעדי לתחומים שקשורים לכוח אדם, סוגיות ביטחון וביקורות אבטחה גלויות וסמויות.

תחומי אחריות של קבטים לעסק

שירותי קב”ט כוללים את ניהול צוות המאבטחים. בעסקים קטנים ובינוניים אפשר להסתפק בקצין בטיחות ראשי אחד, אך בחברות גדולות יש צורך בהדרכת עובדי ביטחון נוספים ובביצוע תדריכים מדי יום. הקב”ט הראשי נדרש לספק למאבטחים את הציוד הדרוש, להחדיר בהם מוטיבציה ולענות להם על השאלות הקשות. כמו כן, הקב”ט דואג לשלום הלקוחות ועובדי החברה ועליו להכיר לפרטי פרטים את תקנות המשטרה ואת דרישותיה.

טיפים לבחירת שירותי קב”ט

מומלץ לבחור שירותי קב”ט שכוללים ביקורת אבטחה סמויה וגלויה. ביקורות מן הסוג הזה הן אינטרס ברור של החברה, כי בעזרתן אפשר לבדוק את מצב האבטחה בכל רגע נתון. חוץ מזה, יש חברות שצריכות על פי חוק לעבור ביקורות אבטחה גלויות וסמויות. עדיף שהחברה שבוחרת שירותי קב”ט תוודא מראש שהוא מסוגל לבצע את הביקורות הללו, שיש לו את הניסיון הנדרש ושהוא גם בקיא באופן שבו צריך להעביר את הממצאים ודוחות הסיכום.

קצין בטיחות

הכשרת קצין בטיחות לעבודה

מועמדים למשרת שירותי קצין בטיחות בחברה עוברים הכשרה בפיקוח המשטרה. רק גופים רשמיים שנמצאים תחת פיקוח מוסמכים להכשיר קבטים לעסק או לגוף ציבורי, וזאת מטעמי אבטחת מידע ורגישות. מבחינת החברה, מומלץ מלכתחילה להעסיק קצין בטיחות שמונחה על ידי משטרת ישראל ובעל תעודת הסמכה מתאימה. את תעודת ההסמכה ניתן לדרוש בשלבי הבדיקה המקדמיים ובכל מפגש עם נציגי שירותי קב”ט לחברות ועסקים.

תפקיד קצין בטיחות במקרה של אירוע בטחוני

בסופו של דבר, רמת ההסמכה והמקצועיות של קבטים לעסק נמדדת בעת אירוע ביטחוני. באירוע כזה נדרש הקב”ט לגייס את כל הניסיון שעומד לרשותו ובמידת הצורך להזעיק צוות אבטחה נוסף. יתרה על כך, עליו ליישם תרגילים, להוציא לפועל נהלי עבודה ולהציב את בטיחות העובדים והלקוחות בראש סדר העדיפויות. זהו התפקיד האמיתי של הקב”ט ובזה הוא נמדד.

הבטיחות שלך נמצאת בראש מעייננו

משרד חקירות דגן זקס מעמידים לרשותך בהתראה קצרה צוות מוביל לטיפול בבעיות אבטחה. אנו מבינים את הצורך שלך ומנוסים בהקצאת קבטים לעסק פרטי או ציבורי: בחיוג למספר 050-822-9561 נוכל להציע לך שירותי קב”ט ברמה גבוהה ולעזור לך לישון בשקט בלילה.

תחומי התמחות נוספים

חוקר פרטי בגידות

חוקר פרטי בגידות

משרד חקירות בתל אביב דגן זקס הוא חוקר פרטי בגידות שעומד לרשותך עם צוות בעל ניסיון עשיר, רגישות ונכונות להשיג עבורך את האמת. המשרד פועל

קרא עוד »
חקירות פרטיות

חקירות פרטיות

כאן בשביל האמת שלך חברת חקירות פרטית דוגמת דגן זקס משתמשת כבר מעל 20 שנה במגוון כלים לשימושיים כדי להביא אליך מידע אמין, קונקרטי ומבוסס

קרא עוד »

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות