dagan.zaks@gmail.com
נעורים 2 Ramat Gan

  מעקבים ותצפיות

  מעקבים ותצפיות הם חלק בלתי נפרד מעבודתו של החוקר. הדבר מאפשר לבדוק האם הנחקר משקר באשר למיקומו בימים ושעות מסוימים, להשיג הוכחות בנוגע למפגש עם אנשים מסוימים ולתעד את הפעולות שהנחקר מכחיש שעשה – כך שלא יהיה ניתן לערער על הממצאים.
  בין אם מדובר בבגידות על רקע רומנטי, ריגול תעשייתי או השגת מידע על הון כלכלי – מעקב ותצפית אחר הנחקר הם הבסיס לבניית תיק עם הוכחות אשר במידת הצורך יישא פרי בבית המשפט.

  מה החשיבות של מעקבים ככלי לביצוע חקירות? באיזה סוגי חקירות צריך לבצע תצפיות? איך יודעים איזה מידע לסנן? כיצד בונים תיק עם הוכחות קבילות בבית משפט?

  חקירות פרטיות ועסקיות מתבצעות תוך שימוש בארגז כלים מגוון. בין היתר, הכלים העיקריים שבהם ניתן להיעזר על מנת להשיג תוצאות טובות של החקירה ובתוך זמן קצר הם מעקבים ותצפיות. עם זאת, כמובן שקיימים הבדלים מסוימים בין מעקבים לבין תצפיות וצריך גם לדעת כיצד להשתמש בהם בצורה נכונה. כמו כן, חשוב לשמור על החוק כאשר מבצעים מעקבים ולערוך תצפיות בלי לפגוע בפרטיותם של אנשים אחרים.

  עוקבים בשבילך אחר האמת

  בחברת דגן חקירות מתחייבים לעשות הכל בשביל להביא אליך את האמת. יש לנו ותק מוכח של מעל 20 שנה ואנו מאמינים בשיתוף פעולה בין יוצאי יחידות שירות ומשטרה. התחום העיקרי של המשרד שלנו הוא תחום השטח, ולכן מעקבים ותצפיות מבוצעים דרכנו ברמה הגבוהה ביותר. אנו נתאם עבור מעקבים גם בהתראה קצרה ונדאג להפעיל עבורך מערך תצפיות משוכלל בארץ ובחו"ל.

  שימוש בנתונים לבניית תיק הוכחות

  בניית תיק הוכחות הוא מטבע הדברים תהליך מורכב שעשוי גם להיות ארוך. במסגרת בניית התיק יש להתייחס לשורה ארוכה של פרמטרים ולבצע התאמות, שינויים ועדכונים. בסופו של דבר, מטרת העל היא לבנות תיק הוכחות משכנע ולהשתמש בו על מנת להציג את הממצאים בפני הלקוח בצורה ברורה. עם זאת, אין עוררין על כך שאת רוב הנתונים המשמשים לצורך בניית תיק ההוכחות אוספים באמצעות מעקבים ועל בסיס תצפיות.

  סוגי מעקבים בחקירות

  מעקבים הם בדרך כלל השלב הראשון בביצוע חקירות פרטיות ועסקיות. התלות במעקבים נובעים מהאופן שבו ניתן להיעזר בהם על מנת לאסוף מידע בסיסי על האובייקט, כמו גם על רקע האפקטיביות שלהם. במילים אחרות, מעקבים שמבוצעים כחוק ולפי כללי האתיקה הם כלי יעיל לאיסוף מידע ולכן נהוג לשלב אותם בשלבים מוקדמים של כל סוגי החקירות הפרטיות והעסקיות.

  מגבלות בביצוע מעקבים

  מעקבים צריכים להתבצע כחוק בגלל כללים של אתיקה מקצועית ובשל מגבלות חוקיות. במידה והמעקב אינו חוקי, הממצאים ממנו לא קבילים בבית משפט ולכן אין מה לעשות איתם. חוץ מזה, רוב הלקוחות דורשים מלכתחילה שמירה על כללי אתיקה מסוימים במהלך ביצוע מעקבים וחלקם אף מטילים מגבלות. במגבלות האלה צריך להתחשב כאשר מתאמים מעקבים עם או בלי תצפיות נלוות.

  מתי מתעורר הצורך בתצפיות?

  תצפיות יכולות להשתלב בחלקים שונים של המעקב. יש מקרים שבהם התצפיות נערכות באופן פאסיבי מרחוק ועוד לפני שהמעקב יוצא לדרך, לעומת נסיבות שבהן התצפיות הן אקטיביות לחלוטין והביצוע שלהן הוא תוך כדי תנועה בשטח. בכל מקרה, התפקיד של החוקר הפרטי הוא לקבוע את הצורך בתצפיות לפי יעדי החקירה ובהתאם לדרישות הלקוח.

  הבדלים בין מעקבים ותצפיות

  מעקבים ותצפיות בארץ ובחו"ל מבוצעים במגזר הפרטי והעסקי. בהקשר הזה, ההבדל הוא בין מעקבים מסחריים וחקירות כלכליות לבין תצפיות על אנשים פרטיים. אפשרות אחרת היא לתאם מעקבים כחלק מבדיקת מהימנות עובדים אך להזמין גם תצפיות על עובדים במקום העבודה. כמו כן, יש חקירות בתחומי אישות ובתחום שבינו לבינה ומעקבים שבעזרתם ניתן לאסוף מידע לצורך פתיחת הליכי גירושין וחלוקת רכוש.

  שילוב בין תצפיות ומעקבים

  למרות הבדלים מסוימים בהגדרות של תצפיות לעומת מעקבים, יש עקרונות מנחים שמשותפים לשניהם. ראשית, הם חלק בלתי נפרד מעבודתו של החוקר כי בעזרתם ניתן לדעת האם האובייקט אמין ולהשיג הוכחות בנוגע למערכות יחסים שלו עם אנשים או גופים מסוימים. שנית, מטרת המעקבים והתצפיות היא לתעד את המתרחש ולבסס את הממצאים. ככל ששיתוף הפעולה בין התצפיות לבין המעקבים טוב יותר, כך עולה הסיכוי להפוך את הממצאים לקבילים בין כתלי בית המשפט.

  כיצד המיקום הגיאוגרפי משפיע על איסוף הנתונים?

  מיקום גיאוגרפי יכול להשפיע בצורה מרחיקת לכת על היכולת לאסוף נתונים מתוך מעקבים או תצפיות. קודם כל, יש הבדל בין איסוף נתונים וביצוע מעקבים בישראל לבין ניסיון לבצע תצפיות מעבר לים. כל מדינה קובעת הנחיות אחרות לגבי חקירות פרטיות והדוגמא הטובה ביותר לזה היא האזנות סתר: בישראל אסור לבצע האזנות סתר, אך יש מקומות בעולם שבהם זה חוקי. אף על פי שהמעקבים או התצפיות משמשים כאלטרנטיבה להאזנות סתר, גם היחס אליהם בכל מדינה עשוי להיות שונה.

  שיקולים טכניים במעקבים או תצפיות בארץ ובחו"ל

  עוד דרך שבה מיקום גיאוגרפי משפיע על היכולת לאסוף נתונים מתוך מעקבים ותצפיות קשורה לשיקולים טכניים. במדינות גדולות כמו ארצות הברית קל יחסית להתמקם באופן דיסקרטי ולהיטמע בקהל כדי לעקוב אחר אנשים מסוימים, אך בערים קטנות זה יותר קשה. במובן הזה, תצפיות בחו"ל צריכות להתבצע עם כלים מיוחדים שלא תמיד רלוונטיים לתצפיות בישראל ויש גם משמעות לאופן שבו מכינים את השטח.

  הכנת השטח לתצפיות

  הכנה מסודרת של השטח תעזור לחוקרים פרטיים לחלץ מידע מתוך מעקבים ותצפיות בארץ ובחו"ל. בשביל להכין את השטח צריך להגיע אליו מראש, לבדוק האם קיימים חסמים מסוימים ולנטרל אותם מבלי למשוך תשומת לב. אם מתכננים לבצע מעקב שכולל כניסה ויציאה לתוך מבנים, חשוב גם להתייחס לשיקולי אבטחה ולדאוג שהתצפית תהיה בקו ישר ככל האפשר. בשורה התחתונה, אלו הדברים הקטנים שמשפיעים על החקירה ולכן החשיבות שלהם גדולה.

  סינון מידע במהלך החקירה

  אחד הקשיים שעומדים בפניו של חוקר פרטי במהלך מעקבים ותצפיות הוא סינון מידע. מעקבים שנמשכים ימים, שבועות ואפילו חודשים מאפשרים לאסוף מאות מסמכים ופריטי מידע. במקביל, המידע ממשיך לזרום מתוך התצפיות וגם הוא אמור להיאסף בצורה מסודרת. התוצאה עלולה להיות המון מידע לא רלוונטי שאינו מקדם את החקירה ואולי גם פוגע בה. לפיכך, הפתרון היחיד שעל הפרק הוא לסנן את המידע – אך במקביל לדאוג שעיקרו יגיע ללקוח.

  ניסיון ככלי לסינון מידע

  הדרך לסנן את המידע שנאסף מתוך מעקבים ותצפיות היא להשתמש בניסיון. בעזרת ניסיון העבר ניתן לדעת איזה פריטי מידע לשים בראש ברשימה, על מה לוותר ומה להעביר ללקוח בזמן אמת. במקביל, ניסיון העבר יכול לסייע לקביעת סדר עדיפויות תוך כדי ביצוע המעקבים או התצפיות וכאשר החוק נמצא בשטח. כל החלטה כזו מתקבלת בתוך זמן קצר ויש לה השפעה אדירה על התוצאות הסופיות של החקירה.

  אמצעים טכנולוגיים לאיסוף מידע

  רוב המעקבים נעשים כיום באמצעות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים. אמצעים אלו גם משמשים לטובת תצפיות, כי הם מאפשרים לנטר את המידע ולתעד אותו. יתרה מזאת, האמצעים הטכנולוגיים קובעים כמה מידע החוקר הפרטי יוכל לאסוף – ובכמה מידע יוכל הלקוח להשתמש. למעשה, על החוקר הפרטי לצאת לשטח רק כאשר ברשותו אמצעים טכנולוגיים שעולים בקנה אחד עם אופי המשימה. בשטח עצמו כבר יכול החוקר להפעיל את האמצעי הטכנולוגי היעיל ביותר בהתאם לנסיבות ולבחור כיצד להשתמש בו.

  בוחרים עבורך את הכלים הטובים ביותר

  בחברת דגן חקירות מנצלים מגוון כלים שימושיים כדי להביא אליך מידע אמין. אנו דבקים במטרה עד לחקר האמת ומזמינים אותך להשאיר פרטים באתר הרשמי בשביל לתאם עבורך מעקבים ותצפיות לחקירות פרטיות ועסקיות.

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני | קידום אתרים
  WhatsApp chat