בדיקת האזנה לטלפון סלולרי

בודקים את הטלפון שלך לעומק

בחברת דגן חקירות ישמחו לתאם עבורך בדיקת האזנה לטלפון סלולרי בהקדם. יש לנו צוות מומחים שמגיעים מתחומים שונים ומאחורינו שורה ארוכה של פרויקטים מוצלחים. אנו עוקבים מקרוב אחר החידושים האחרונים בתחום של האזנות לטלפונים סלולריים, ומתחייבים לשמור מולך על שקיפות מלאה. כמו כן, אנו נגן על האינטרסים שלך ונדאג שהפרטיות שלך תישמר באופן מלא ומהרגע הראשון.

כיצד ניתן להאזין לטלפון סלולרי ואיזה מידע נאסף ממנו? איך יודעים שהטלפון נפרץ? מדוע חשוב לאתר תוכנות האזנה? מה ההבדל בין בדיקת האזנה במכשירי אפל ואנדרואיד?

טלפון סלולרי הוא מכשיר חכם שמשמש לעיתים קרובות כמחשב לביצוע מגוון רחב של פעולות. החיבור הזמין לאינטרנט ברוב המכשירים הסלולריים אמנם מקל על השימוש בהם, אך במקביל הוא גם מגביר את רמת הסיכון. מבחינה טכנית, הגברת הסיכון נובעת בעיקר מהקלות שבה ניתן לפרוץ לטלפון הסלולרי ולהשתיל עליו תוכנות האזנה. תוכנות אלו פוגעות בפרטיות, מסכנות אנשים ועסקים וגורמות עוגמת נפש רבה. עם זאת, ניתן גם להתמודד עם תוכנות מן הסוג הזה בעזרת בדיקת האזנה לטלפון סלולרי.

ריגול אחר טלפונים סלולריים

בשביל להבין את הערך המוסף של בדיקת האזנה לטלפון סלולרי צריך לחזור צעד אחורה ולהכיר את הנושא של ריגול אחר טלפונים סלולריים. נכון להיום, הריגול לא חייב להתבצע באמצעות התוכנה של המכשיר הסלולרי אלא בעזרת שליטה מרחוק, תוכנות ואפליקציות. המשמעות הברורה היא שהמרגל שמעוניין לאסוף מידע אפילו לא צריך להגיע באופן פיזי לטלפון – אלא רק לשכנע את המשתמש להחדיר את תוכנת הריגול לתוכו.

בדיקת האזנה לטלפון

מה קורה במהלך האזנה?

מהרגע שבו מוחדרת תוכנת הריגול לתוך הטלפון הסלולרי, כל המידע מהשיחות מועבר לגורם חיצוני. המידע כולל האזנות לשיחות נכנסות ויוצאות, האזנות להודעות ולעיתים גם האזנות לתכנים שעוברים באמצעות אפליקציות מסרים. על אף העובדה שהאזנות סתר הן ממילא לא חוקיות ואסורות בישראל, יש הרבה טלפונים ניידים שחשופים אליהן.

שלבים בתהליך בדיקת האזנה לטלפון סלולרי

הבדיקה בפועל לטובת איתור האזנה עבור פלאפון מסוים מתבצעת בכמה שלבים. בשלב הראשון יש צורך לבצע בדיקות מדגמיות ולאתר נקודות כשל שדרכן תוכנת הריגול עשויה לחדור לתוך הטלפון. בשלב הבדיקות המקדמיות גם אפשר לקבל תמונת מצב אמינה יותר לגבי המכשיר ולעדכן את הלקוח לגבי הסיכון שמולו הוא עומד. נוסף על כך, השלב של בדיקות מדגמיות כולל בדיקות טרם הרצת מכשיר הטלפון בתוכנות מחשב מתקדמות.

בדיקות ספציפיות ואיתור תוכנת ריגול

במידה והבדיקות המדגמיות מעלות חשש לפריצה לטלפון הסלולרי, צריך לבצע בדיקות ספציפיות כדי לאתר את תוכנת הריגול ההאזנה. חשוב לזכור שלרוב לא מדובר רק בהאזנה, כי הריגול עשוי לכלול מעקבים אחר היסטורית הדפדפן, הודעות הדואר האלקטרוני, הודעות טקסט, יומן השיחות ואפילו GPS. בעזרת איתור תוכנת הריגול אפשר לזהות את היקף זליגת המידע ובמקרים מסוימים גם למחוק אותו מרחוק.

מי צריך לבצע בדיקת האזנה לטלפון סלולרי?

כל מי שמשתמש בטלפון סלולרי יכול לבצע בדיקת האזנה. היות ומדובר במיליוני אנשים ברחבי העולם, יש צורך למקד בצורה מובחנת יותר את קהל היעד. כתוצאה מכך, נהוג להציב בעיקר אנשי עסקים, פוליטיקאים ומפורסמים בקבוצת הסיכון של אנשים שעלולים לסבול מהאזנות. מנגד, יכול להיות שגם אנשים פרטיים שנמצאים בהליכי גירושין או תחת איומים משפטיים מסוימים צריכים לבצע בדיקת האזנה לטלפון סלולרי.

הגדרת מטרות של בדיקת האזנה

יש סוגים שונים של מידע שאותו ניתן לאסוף באמצעות בדיקת האזנה לטלפון סלולרי. השאיפה היא כמובן לאסוף את כל סוגי המידע ולרכז אותו בצורה מסודרת עבור הלקוח, אך נדרשת גם הגדרה של סדר עדיפויות מסוימים. במסגרת הגדרת סדר עדיפויות אפשר לבקש ממי שמבצע את הבדיקה לברר האם תוכנת הריגול שידרה כל הזמן או בזמנים מסוימים בלבד, האם המכשיר נפרץ מרחוק והאם יש עליו תוכנות מסוכנות אחרות.

הבדלים בין סוגי בדיקות למכשירים

בדיקת האזנה לטלפון סלולרי יכולה להתבצע באופן עקרוני על כל סוגי מערכות ההפעלה אך היא מתייחסת בעיקר לאפל ואנדרואיד. הסיבה לכך היא שמדובר במערכות ההפעלה הנפוצות בעולם, בעיקר בהשוואה למערכת ההפעלה של ווינדוס או חברות אחרות. עם זאת, גם בין מערכות ההפעלה של אפל ואנדרואיד יש הבדלים מסוימים. בדיקת האזנה לטלפון סלולרי של אפל לא מתבצעת באותה צורה כמו בדיקה לטלפון עם מערכת הפעלה של גוגל ואלו שיקולים שכדאי להתייחס אליהם מראש.

בחירת כלים לבדיקת האזנה

ההבדלים בין מערכות ההפעלה של אפל ואנדרואיד לא משפיעים רק על סוג התוכנה שבה משתמשים על מנת לאתר האזנות סתר. מלבד העובדה שצריך לבחור בקפידה את הכלים שבהם נעזרים כדי לבדוק האם אכן קיימת האזנה על המכשיר, הלקוחות עצמם צריכים להישאר עם אצבע על הדופק ולשים לב לסימני האזהרה.

סימנים מחשידים שכדאי לבדוק

בעלי אייפון למשל נמצאים בסיכון מוגבר אם הטלפון שלהם פרוץ, כאשר חבילת הגלישה נגמרת בלי הסבר ברור וכאשר הרבה אנשים יודעים את הסיסמה לחשבון שלהם. מנגד, משתמשי אנדרואיד צריכים להיזהר בעיקר אם בהגדרות שלהם ניתנים אישורים ליישומים לא מוכרים וכאשר הטלפון משחזר את הגדרות היצרן בתדירות גבוהה וללא הסבר מניח את הדעת.

החשיבות המשפטית של בדיקת האזנה לטלפון סלולרי

בדיקת האזנה לטלפון סלולרי חשובה לא רק בהיבט האישי ולטובת הביטחון של המשתמשים, אלא גם בהקשר משפטי רחב יותר. החוק בישראל אוסר כאמור על האזנות סתר והתקנת רוגלה על טלפון סלולרי היא עבירה פלילית חמורה. נכון להיום, הפרה של חוק האזנות סתר עלולה להביא לעונש מאסר של עד 5 שנים. זו סיבה מספיק טובה לבצע בדיקות מקיפות ולאתר את העבריינים כדי להביא אותם לדין.

כך מצמצמים את הסיכון

מובן שמטרת העל של משתמשי הטלפון הסלולרי היא לצמצם את הסיכון לכך שיאזינו להם. בשביל לעשות זאת נדרשת השגחה צמודה על המכשיר הסלולרי, נעילה של המכשיר עם סיסמה מורכבת והימנעות מוחלטת מהתחברות לרשתות אינטרנט שאינן מאובטחות באמצעות סיסמה. עם הזמן אפשר לאמץ כללי בטיחות נוספים, כגון הימנעות מלחיצה על קישורים לא מוכרים בהודעות SMS, אך נדרשת התמדה ולא תיתכן ודאות מוחלטת.

שילוב בין בדיקות האזנה במכשירים שונים

רוב האנשים שמשתמשים במכשיר סלולרי פרוץ שיש עליו תוכנת האזנה חשופים גם במחשבים אחרים. רשימת המחשבים שעלולים להיות חשופים כוללת את אלו שנמצאים בבית הפרטי, את אלו שבמשרד או במקרים מסוימים גם מכשירי חשמל חכמים עם חיבור לאינטרנט. למעשה, כל מכשיר עם חיבור לאינטרנט חושף את בעליו לרמה מסוימת של סיכון ולכן כדאי לשלב בין בדיקות האזנה במכשירים שונים. בכך מתאפשרת בדיקת האזנה לטלפון סלולרי המבוקש.

החששות שלך ינוטרלו בהקדם

חברת דגן זקס משרד חקירות מבינה את החששות שלך בנוגע להאזנות סתר ומזמינה אותך להתייעצות עם אנשי מקצוע. אנו נבין את הצרכים שלך, נזהה את הסיכון ונסביר לך מה לעשות כדי לנטרל אותו. במקביל, נוכל לתאם עבורך שירות מסודר של חקירות פרטיות ולרכז עבורך את התשובות תחת קורת גג אחת. בחיוג 050-822-9561 נבצע עבורך בדיקת האזנה לטלפון סלולרי בהקדם ונחסוך לך זמן יקר.

איך יודעים אם יש האזנה לטלפון סלולרי?

הטלפון הנייד כבר הפך מזמן לבן לוויה קבוע שלנו ולכלי רב ערך בחיים הפרטיים, העסקיים והמקצועיים. מכשיר זה מחזיק מידע רב ערך על חיינו ופעולותינו, בין אם מדובר בתמונות, התכתבויות, סיסמאות, מידע על אתרים בהם אנו גולשים, שיחות שאנו מבצעים עם אחרים, מקומות בהם שהינו, ועוד הרשימה ארוכה. במילים אחרות, אדם המעוניין להאזין לטלפון הנייד שלנו ומצליח לעשות זאת באמצעות תוכנה כזו או אחרת, עלול לגרום לנו נזקים כבדים, לגלות ולחשוף פרטים שאיננו מעוניים לשתף עם אחרים. בדיוק מסיבה זו נדרשת בדיקת האזנה לטלפון סלולרי שניתן לבצע עם גורמים מקצועיים כמו חברת דגן חקירות.

מי מאזין לכם?

ראשית, חשוב להדגיש כי ציטוט לטלפון נייד אינו מתחיל ונגמר בשיחות נכנסות ויוצאות. הנזק עלול להיות כבד בהרבה שכן באמצעות תוכנות האזנה שנשתלות בנייד באופן פיזי או דרך האינטרנט, ניתן לעקוב אחר כל פעולה שלכם בנייד, כולל היסטוריה של פעולות: שיחות ווטסאפ, תמונות שהעליתם, סיסמת חשבון הבנק שלכם, התכתבויות עסקיות, מסמכים השמורים על הנייד, מיקומי GPS שלכם, ועוד. אבל מי ירצה בכלל את המידע הזה?

ראשית, ישנם בני זוג אשר מסיבה כזו או אחרת מבצעים האזנה לטלפון של השני, למשל עקב חשד לבגידה, עקב קנאה שחרגה מגבולות הסביר, במהלך או לקראת הליכי גירושין, עקב רצון לשלוט בחיי בני הזוג, וכן הלאה. שנית, ישנם גורמים עסקיים רבים המבקשים לבצע בדיקת האזנה לטלפון סלולרי עקב החשש מפני ריגול עסקי. מדובר באנשי עסקים, בעלי עסקים, מנהלים בחברות וכיוצא בזאת, אשר מתחרים בשוק היו מוכנים ללכת רחוק על מנת להוציא מהם סודות תעשייתיים שיתנו יתרון.

בנוסף לכך, גילוי האזנה לטלפון מבוקש לא פעם על ידי עובדים החוששים כי המעסיקים מאזינים להם. על פי רוב במקרי מעקב אחר עובדים מדובר בעובדים בתפקידי מפתח למיניהם, שמנהלי החברה חוששים שהם מדליפים סודות למתחרים או מתכוונים לעבור למתחרים, אבל ישנם גם עובדים מהשורה שהמעסיק מבקש להאזין להם עקב אופי שתלטני במיוחד, עקב חשד לביצוע גניבה או מעילה, עקב חשד לגניבת לקוחות, ועוד.

מי יכול לבצע גילוי של האזנה לטלפון?

בדיקת האזנה לטלפון סלולרי אינה פעולה שאנשים מהשורה יכולים לבצע. מדובר בתוכנות ברמות מתקדמות מאוד של טכנולוגיה שיודעות להתיישב במקומות נסתרים על הנייד. על כן, בדיקת האזנת סתר לטלפון נייד מתבצעת על ידי אנשי מקצוע בעלי ידע רב וניסיון עשיר בתחום, שגם מחזיקים בכלים הטכנולוגיים המאפשרים לבצע את הבדיקה. יש להדגיש כי הבדיקה עצמה היא כמובן חוקית לחלוטין, וזאת בניגוד לביצוע האזנה לטלפון סלולרי שהינה עבירה פלילית, אשר העונש המקסימאלי עליה הינו 5 שנות מאסר.

איך בודקים אם יש תוכנת ריגול לטלפון?

כאמור, בדיקה עצמאית אינה אפשרית אך ישנם סימנים מסוימים שיכולים לשמש כרמזים. לדוגמא, אם יש לכם מכשיר אנדרואיד ובזמן האחרון הנייד משחזר באופן תכוף וללא סיבה את הגדרות היצרן, או אם ניתן אישורים ליישומים בלתי מוכרים. מאידך, אם אתם בעלי אייפן, שימו לב אם חבילת הגלישה שלכם נוטה להיגמר מהר ללא הסבר מניח את הדעת. יחד עם זאת, הסימנים הללו גם יכולים שלא להופיע, ועדיין אם יש לכם חשש או חשד שמאזינים לכם – חשוב לפנות בהקדם אל חברתנו. יש לציין כי מלבד הטלפון הנייד, האזנה באמצעות תוכנה כזו גם עלולה לחשוף לסיכון את המחשב הנייח והנייד שנמצא בבית או במשרד, וכל מכשיר אחר המחובר לאינטרנט.

אנו נתחיל עם כמה בדיקות מדגמיות של הטלפון הנייד לאיתור נקודות כשל שדרכן תוכנות האזנה יכולות לחדור אליו. במידה וגילינו נקודות כשל כאלו נבצע את בדיקות ההמשך הרלוונטיות באמצעות מומחים, ואם שנזהה האזנה נבצע צעדים נוספים. המטרה של צעדי ההמשך, מלבד נטרול הציתות למכשירים שלכם, היא להבין כמה זמן התוכנה פעלה על המכשיר, איזה מידע היא הצליחה להשיג, ובמידת האפשר גם לעלות על הגורם ששתל אותה במכשיר שלכם. גורם זה ביצע עבירה פלילית ובאמצעות הראיות שנשיג עבורכם תוכלו להביאו לדין.

איך לשמור על הנייד שלי?

הפנייה אלינו לצורך בדיקת האזנה לטלפון סלולרי היא כמובן חשובה מאוד, אך צמצום הסיכון תלוי בראש ובראשונה בכם. השגיחו על הנייד שלכם, דאגו לנעול אותו עם סיסמה מורכבת, והימנעו מלהתחבר אל רשתות שאין להן אבטחה עם סיסמה. מלבד זאת, התנהלו באופן מחושב ונבון עם הנייד, למשל אל תלחצו על קישורים בהודעות SMS שאינכם מכירים. אמנם התנהלות כזו אינה מבטיחה אתכם במאה אחוז, אך היא תתרום לשמירת הסלולרי שלכם מוגן מגורמים זדוניים.

תחומי התמחות נוספים

חקירות עובדים

חקירות עובדים

עובדים בשביל הבטיחות שלך בדגן חקירות מטפלים כבר מעל 20 שנה בסוגיות שקשורות לחקירות עובדים ומעקבים. אנו מבינים את הרגישות של הנושא עבורך, מתחייבים להעמיד

קרא עוד »
חוקר פרטי בגידות

חוקר פרטי בגידות

משרד חקירות בתל אביב דגן זקס הוא חוקר פרטי בגידות שעומד לרשותך עם צוות בעל ניסיון עשיר, רגישות ונכונות להשיג עבורך את האמת. המשרד פועל

קרא עוד »

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות